Меню
Правозахисники Сумщини вчилися контролювати доброчесність суддів та кандидатів у судді-2

Правозахисники Сумщини вчилися контролювати доброчесність суддів та кандидатів у судді

Середа, 27 червня 2018 р.

А ви знаєте, що таке“доброчесність”, “етична поведінка”, “спосіб життя судді”? Чи можливо, щось чули про Бангалорські принципи поведінки суддів? Можливо знаєте як оцінювати доброчесність та професійну етику? Або як притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності?

Учасники нашого тренінгу про ці всі складні поняття дізналися більше. 26 та 27 червня у Сумах відбувся тренінг для правозахисників, громадських активістів, правників, журналістів "Посилення ролі громаськості у відборі кандиддатів на посади суддів".

Основним тренером був надихаючий та мотивуючий Роман Сухоствець, директор ГО “Бюро правничих комунікацій”, член Громадської ради доброчесності.

В ході заходу розглянули питання участі громадськості у суддівській кар'єрі, дізналися більше про "Бангалорські принципи поведінки суддів" та "Кодекс суддівської етики". Учасники отримали унікальні лайфхаки про те як працювати з відкритими данними, змогли попрктикуватися у виявленні сумнівних даних у деклараціях суддів та кандидатів на ці посади. Потренувалися в написанні скарг на суддів до Вищої ради правосуддя.  

Захід відбувся за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Нове у базі знань

Жовтень 29
Люстрація в національному законодавстві та міжнародному праві

Роман Рачок, керівник напрямку "Моніторинг влади", Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги

Жовтень 29
Люстрація суддів – реалії та перспективи

Андрій Бурий, Фонд "Право і демократія"

Жовтень 29
Люстрація в європейських країнах

Роман Рачок, керівник напрямку "Моніторинг влади", Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги