Меню
Підвищуємо кваліфікацію членів дільничних виборчих комісій на виборах до ОТГ-3

Підвищуємо кваліфікацію членів дільничних виборчих комісій на виборах до ОТГ

Субота, 28 жовтня 2017 р.

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги продовжує навчати членів дільничних виборчих комісій, які відповідатимуть за організацію та проведення голосування 29 жовтня 2017 року. Останніми днями ми провели ще п'ять тренінгів,  в яких взяли понад 100 членів ДВК з більш як 30 громад.

19 жовтня у Івано-Франківську відбувся тренінг для представників дільничих виборчих комісій.

Учасниками заходу стали члени територіальних виборчих комісій з 5 новостворених ОТГ Івано-Франківщини, які мали змогу почерпнути знання з виборчого права та отримали відповіді на запитання від кваліфікованих юристів. Захід проводився спільно з Івано-Франківським обласним осередком ВГО «Комітет виборців України».

20 жовтня фахівці РОГО КВУ провели тренінг для членів дільничних виборчих комісій у смт. Клевань Рівненського району. Адже вже 29 жовтня відбудуться перші місцеві вибори в Клеванській об’єднаній територіальній громаді.

Тренери детально розповіли членам ДВК про всі найактуальніші питання й аспекти організації комісіями виборчого процесу до, під час та після дня голосування. Зокрема, щодо списків виборців, організації роботи дільничної комісії в день голосування, підрахунку голосів та транспортування виборчої документації до ТВК.

24 жовтня 2017 року фахівці Громадської організації«Північна правозахисна група», безкоштовно навчали тих, хто працюватиме на виборах в об’єднаних територіальних громадах. На зустріч приїхали близько 20 представників.
«Хочеться дізнатись, які права, який захист буде у цієї громади, на виборах, в першу чергу і захист жителів, наскільки вони будуть захищені саме у правовому полі, наскільки вони будуть захищені», – повідомила член виборчої комісії с. Малий Бобрик (Краснопільський р-н) Олена Рідна.
«Ці вибори особливі в тому, що вони проводяться вперше в рамках об’єднаннях ОТГ. По-друге, закріплена на законодавчому рівні така інституція, як староста, теж мають свої особливості вибори цього лідера. Ну і є певні зміни, які враховують помилки попередніх виборчих кампаній. Навчання членів ТВК є досить важливим аспектом, щоб не порушувати законодавство і не дай Боже не бути притягнутим до юридичної відповідальності», – розповіла тренер, кандидат юридичних наук Ірина Тимошенко.
«Дуже важливо, щоб мешканці взяти участь у перших виборах, бо я б надала їм більше значення, чим всеукраїнському виборам. Бо саме вони обирають, якою буде їх лікарня, якою будуть їх дороги, бо вони обирають місцеву владу, тих людей, які будуть ними керувати, будуть керувати їх населеним пунктом», – додала виконавчий директор громадської організації «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна.

 

25 жовтня 2017 року відбулися одразу два тренінги у місті Хмельницькому та місті Вознесенську Миколаївської області. Учасниками заходу стали члени територіальних виборчих комісій з 15 новостворених ОТГ Хмельниччини та Миколаївщини, які мали змогу почерпнути знання з виборчого права та отримали відповіді на запитання від кваліфікованих юристів. 

Нове у базі знань

Жовтень 29
Люстрація в національному законодавстві та міжнародному праві

Роман Рачок, керівник напрямку "Моніторинг влади", Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги

Жовтень 29
Люстрація суддів – реалії та перспективи

Андрій Бурий, Фонд "Право і демократія"

Жовтень 29
Люстрація в європейських країнах

Роман Рачок, керівник напрямку "Моніторинг влади", Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги